У Дніпрі відкрили найкращу в регіоні криту арену для олімпійських видів спорту

У гігантських синіх вітражах віддзеркалюється небо, а модерновий фасад виблискує на сонці. Всередині – усе необхідне для тренувань та проведення змагань із різних видів спорту. Шестиповерхова крита арена – один із найяскравіших об’єктів програми Президента України «Велике будівництво». Її звели у Дніпрі на території стадіону «Олімпійські резерви». Відкрив спорткомплекс Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

«Розбудовуємо спортивну інфраструктуру: в кожному регіоні України реконструюємо та зводимо нові об’єкти. Крита арена, яку сьогодні відкриваємо на Дніпропетровщині, – гарний приклад для інших областей. Побудована «з нуля» споруда такого рівня – перша в країні. Комплекс дійсно чудовий, облаштований за міжнародними стандартами. Цей об’єкт також входить в програму Президента України зі створення спортивних «магнітів» у кожній області», – зазначив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Спортсмени області вже почали обживати новозбудовану арену. З нагоди відкриття провели показові тренування. Дзюдоїсти клали на лопатки суперників, зійшлися в поєдинку фехтувальники, веслувальники займалися на спеціальних тренажерах.

«Відкриваємо сьогодні найсучасніший спортивний об’єкт у регіоні, побудований за національною програмою «Велике будівництво». І найперше хотілося б відзначити мультифункціональність нової арени. Вона слугуватиме тренувальною базою для наших олімпійців та місцем для проведення змагань найвищого рівня. Розрахована не лише на ігрові види спорту. В просторих теплих залах можна займатися і бойовими мистецтвами, і художньою гімнастикою», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

Будівля оснащена професійним інвентарем, меблями, спеціальним освітленням та шумоізоляцією. А також вентиляцією для підтримання мікроклімату.

Головна окраса олімпійської арени – величезна зала на другому поверсі. Тисяча квадратних метрів площі, на підлозі – спортивний паркет, стеля – заввишки 16 метрів. Тут розташовані 8 кортів для бадмінтону, сектори для гри в теніс, волейбольні та баскетбольні майданчики.

«У таких залах зручно працювати як тренеру, так і спортсмену. Важливо, що є кімнати відпочинку та релаксації. Там можна відпочити та відновити сили. Облаштовані всі побутові зручності. Тож більше часу вдасться присвятити тренуванню», – вважає олімпійська чемпіонка 2012 року Анастасія Коженкова.

На першому поверсі – «царство» єдиноборств. Зал із татамі облаштували для занять із дзюдо, карате, тхеквондо, айкідо, бойовим самбо. А ще там – буфет, роздягальні, душові, кімнати для тренерів, господарчі приміщення.

На інших поверхах знаходяться кімнати для персоналу, суддівські. Є і сауна, масажний кабінет та готельні номери для спортсменів.

«Коли я починав спортивний шлях, таких умов не було. Тепло, можна займатися взимку, стоїть гарне обладнання. Академічне веслування можна опановувати, наприклад, і без води. Адже встановлені спеціальні тренажери. Залишається тільки порадіти за молоде покоління, для якого створили таку тренувальну базу»,  – сказав член збірної України з академічного веслування, майстер спорту міжнародного класу Георгій Вертелецький.

Вже 12 листопада спортивний комплекс прийматиме перші змагання – чемпіонат України з бадмінтону.

Поряд завершують будівництво Олімпійського будинку. Там триває внутрішнє оздоблення. В адміністративній будівлі знаходитиметься керівництво спортивних федерацій, музей легенд спорту Дніпропетровщини. А на додачу – конференц-зал і медіацентр.

Please follow and like us:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Підписатися:

RSS
Follow by Email