Систематичні несплати за розподіл електроенергії ДП «ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС» загрожують енергобезпеці регіону і стабільності водопостачання 4 міст області

ДТЕК Дніпровські електромережі змушений повідомити про часткове обмеження електропостачання ДП «ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС» згідно з вимогою Закону «Про ринок електричної енергії». Причина — систематичні порушення графіка погашення загальної заборгованості і несплата за поточний розподіл електроенергії. Ігнорування державним підприємством обов’язку оплати послуги розподілу електроенергії та погашення боргів ставить під загрозу можливість оператора системи розподілу надавати надійне та безперебійне електропостачання.

Керівництво підприємства «Дніпро-Західний Донбас» більше 5 місяців порушує графік погашення заборгованості та ігнорує розрахунки за поточний розподіл електроенергії, що призвело до накопичення 113,6 млн грн загальної заборгованості. Для врегулювання ситуації підприємство повинно погасити заборгованість за графіком реструктуризації боргу і сплатити послугу поточного розподілу електроенергії на загальну суму — 8 млн грн.

Оператор системи розподілу (ОСР) інформує, що до врегулювання критичної ситуації змушений обмежити електропостачання державному підприємству «ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС», відповідно до вимог Закону «Про ринок електричної енергії», Кодексу Систем Розподілу та Правил роздрібного ринку електроенергії та останніх змін чинного законодавства.

Заборгованість держпідприємства і зупинка подачі електроенергії на обладнання боржника призведе до перебоїв з водопостачанням у Павлограді, Тернівці, Першотравенську, Синельниково, Павлоградському та Петропавлівському районах. Відповідальність за наслідки відключення електроенергії повністю лягає на керівництво держпідприємства-боржника.

Обов’язок оператора системи розподілу (ОСР) — забезпечити клієнтів електропостачанням, а обов’язок клієнтів — своєчасно оплатити ці послуги. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії. Борги водопостачальних підприємств загрожують можливості ОСР надавати надійне та безперебійне електропостачання і ставлять під загрозу надійність водопостачання регіону.

Оператор системи розподілу ДТЕК Дніпровські електромережі забезпечує електропостачанням більше 1,4 млн побутових і промислових клієнтів в місті Дніпро та Дніпропетровській області. Від нашої безперебійної роботи і справного стану енергетичної інфраструктури залежить надійність електропостачання оселі кожного жителя Дніпра і області та критично важливих об’єктів — 273 лікарень.

ДТЕК Дніпровські електромережі стурбований ситуацією, що склалася. Листи із закликом врегулювати ситуацію неодноразово направлялися Прем’єр міністру України, Дніпропетровській обласній державній адміністрації, Дніпропетровській обласній раді. В останній раз — 29 липня.

ДТЕК Дніпровські електромережі закликає керівництво підприємства вирішити проблему заборгованості, а Дніпропетровської області звернути увагу на врегулювання питання погашення боргу, щоб запобігти обмеженню електропостачання ДП «ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС».

Please follow and like us:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

*

code

Підписатися:

RSS
Follow by Email