Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Як подолати осінню депресію (КОРИСНО)

Затяжна похмура погода та осіння мряка. А з ними – сезонні психічні розлади й депресії. Як їх розпізнати і чим допомогти собі чи близькій людині, розповіли на пресконференції у Дніпропетровській ОДА.

«Восени загострюються різні хронічні хвороби, частішають невротичні розлади та депресії. Це пов’язано із сезонним зниженням сонячної активності, зменшенням тривалості дня. Як наслідок – уповільнюються фізіологічні процеси в організмі людини, знижується продуктивність», – зазначив завідуючий психоневрологічним відділенням Дніпропетровської клінічної психіатричної лікарні Сергій Анісімов.

Сезонні розлади можуть виявляти себе у вигляді сонливості, швидкої втомлюваності. Все рідше людина відчуває радість, підйом активності, бадьорості.

За таких симптомів проводити медикаментозне лікування не потрібно, сказавСергій Анісімов. Достатньо нормалізувати режим дня, сну, харчування. Підтримати психічне здоров’я допоможуть фізична активність і спорт, а ще – хобі, спілкування, розваги.

«Важливо розрізняти невротичні розлади і депресії. Наприклад, якщо людина перебуває у нетипово зниженому для себе настрої понад два тижні, або в неї стійкий тривалий головний біль – це може свідчити про депресію. У такому разі краще проконсультуватися із психіатром. Він призначить ліки, які відновлять нормальну мозкову діяльність», – додав Сергій Анісімов.

Щороку 10 жовтня у світі відзначають День психічного здоров’я. Його ініціювала Всесвітня асоціація психіатрів задля підвищення обізнаності людей про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль на його покращення.

Поделиться ссылкой:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

*

code