В області запрацювало управління Державної служби якості освіти

Інспекторські перевірки та атестація навчальних закладів тепер у минулому. Їхнє місце зайняв інституційний аудит. Його здійснюватимуть управління Державної служби якості освіти. Такий орган з’явився і в Дніпропетровській області. Про це стало відомо на прес-конференції, що відбулася в облдержадміністрації.

«Основне завдання нового органу – надавати закладам освіти, у першу чергу, допомогу. Інспекторські перевірки та каральні функції відійшли у минуле. Головне – аби школи, дитсадки та заклади позашкілля надавали якісні освітні послуги. Сприяти цьому має новостворене управління», – підкреслив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

Одна з головних функцій управління Державної служби якості освіти – здійснення інституційного аудиту. Він передбачає оцінювання освітнього простору навчального закладу. Зокрема, наскільки будівля доступна для всіх учнів та чим годують дітей у їдальні. Перевірятимуть і якість знань учнів, наприклад, через моніторинг результатів ЗНО. А ще – педагогічний рівень вчителя та вміле управління закладом із боку керівництва.

«Вже наступного року плануємо здійснити декілька таких аудитів. Керівники навчальних закладів можуть підготуватися до них. У поміч –  «Абетка для директора», – сказала начальниця управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталя Олійник. – Будуть і позапланові перевірки – у разі численних скарг батьків чи звернень громади».

Адреса управління Державної служби якості освіти: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, к. 345. E-mail: dnipro@sqe.gov.ua.

Нині на Дніпропетровщині – понад 2 тис закладів освіти.

Поделиться ссылкой:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

*

code