У Дніпрі відкриють виставку археологічних пам’яток, знайдених під час будівництва решетилівської траси

На Дніпропетровщині готують до відкриття унікальну виставку археологічних пам’яток. Вона запрацює вже 14 лютого. Експонатами стануть 130 предметів, які «приховувалися» під ґрунтом декілька тисячоліть. Їх віднайшли під час розкопок, що проводилися у 2021-му на будівництві нової траси на Київ Н-31. Про це повідомили у Дніпропетровській ОДА.

«Під час зведення нової магістралі поряд із дорожниками працюють археологи. Аби зберегти пам’ятки давнини, які можуть знаходитися під багатометровими шарами ґрунту. «На перехресті часів» опинилося і «Велике будівництво» решетилівської траси. У 2021-му археологи знайшли там понад 1,5 тис артефактів віком до 10 тис років. Найцікавіші «родзинки» стануть експонатами нової виставки», – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев.

Серед 130 експонатів майбутньої виставки – крем’яні та кістяні знаряддя праці, прикраси доби пізньої бронзи, різноманітна кераміка. А ще – кістки мамонта та бізона, які мешкали на території області у льодовиковий період. Панцир черепахи, якому 3 тис років.

За допомогою сучасних технологій відвідувачам запропонують «зануритися» у археологічні розкопки. Крізь 3D-окуляри вони зможуть побачити на екрані, як місця досліджень перетворюються на нову магістраль.

Виставка працюватиме з 14 до 20 лютого. Час роботи – з 12:00 до 18:00.

Адреса: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24, 1 поверх.

Вхід вільний.

Трасу Н-31 зводять «з нуля» за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Загальна довжина нової дороги, що проходитиме Дніпропетровщиною, – майже 60 км. В області вже готові майже 30 км автомагістралі.

Please follow and like us:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Підписатися:

RSS
Follow by Email