Розвиток аквакультури, як перспективний бізнес агровиробництва в громадах

Як перетворити аквакультуру Дніпропетровщини з перспективного напрямку на прибутковий, як популяризувати вітчизняну рибопромисловість та які цільові програми для бізнесу впровадити? Відповіді на ці питання шукали учасники форуму з аквакультури, який відбувся в Дніпропетровській обласній раді. Участь у ньому взяли регіональне інвестиційне агентство ДІА, програми USAID-агро, представники департаменту екології ДОР, ПрАТ «Бастіон», Методологічно-технологічного центру з аквакультури, територіальних громад, наукових шкіл, а також компанії регіону. Усього — майже 40 учасників.

«За рівнем економічних можливостей та перспектив, аквакультура є досить перспективним напрямком розвитку бізнесу. На Дніпропетровщині нині є понад 2 тис водних об‘єктів, потенційно цікавих для інвесторів. Завдання сьогоднішнього форуму — налагодити співпрацю між усіма ланками аквакультурної справи. Це дозволить виробникам отримати можливості сталого розвитку, науковцям — клієнтів для експертних консультацій, переробникам — віднайти кращий товар, громадам — створити й розвинути бізнес на місцях», — сказала директорка DIA Валентина Затишняк.

Учасники обговорили питання, що потребують уваги й вдосконалення. Це детінізація сектору, об’єднання виробників в асоціації, розробка дієвих фінансових механізмів для підтримки бізнесу та стратегічних програм розвитку й страхування та маркетингові заходи.

Заступник начальника управління з питань екології та енергозбереження Сергій Березань зазначив: «Наше завдання зробити акваділянки області інвестиційно привабливими. І обласна рада вже почала це робити. Ми провели інвентаризацію понад 400 об’єктів в шести районах Дніпропетровщини й створили інтерактивну карту. На ній — технічна документація про об‘єкти, довідки про логістичну й інженерну інфраструктури, карти місцевості, цільові пропозиції для бізнесу тощо. Цей інтелектуальний інструмент необхідний аби підприємці, спільно з громадою, змогли налагодити співпрацю й створити рекреаційні об’єкти, туристичні зони, рибні господарства з елементами відпочинку чи інше».

Жвава дискусія учасників лише підкреслила актуальність піднятої проблематики й представленого досвіду.

Please follow and like us:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Підписатися:

RSS
Follow by Email