Гранти

«Громада своїми руками» набирає обертів: в Павлоградському районі реалізовано 6 проєктів для покращення життя мешканців

Смарт-зона для відпочинку біля ротонди, сучасна бібліотека, велопарковка в ліцеї, облаштований пляж, ігрові та спортивні майданчики – все це з’явилося в селах Павлоградського району завдяки співпраці бізнесу, місцевої влади та небайдужих жителів і конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками».

В Богданівській громаді за чотири роки реалізували 11 проєктів. Цього року ініціативні мешканці с. Богуслав  облаштували ротонду навколо свердловини з питною водою та велопарковку в ліцеї на 30 місць. А у с. Богданівка в дитячому садочку «Теремок» з’явилася сучасна спортивно-ігрова кімната для малечі.

«Тепер на в’їзді в Богуслав наші жителі можуть не тільки набрати смачної води, але й перепочити біля ротонди, за необхідністю підзарядити гаджети на смарт-лавці, а гості —  скористатися навігаційним банером. В Богданівському дитячому садочку «Теремок» малеча займається у спортивно-розважальній зоні з фітнес-м’ячами, багатофункціональними м’якими модулями, гімнастичними лавами. А сучасній шкільній велопарковці в Богуславському ліцеї можуть позаздрити навіть заклади сусідніх міст, адже навряд чи в них такі є.  Ці проєкти, я вважаю, безбар’єрні в широкому сенсі цього слова, і зроблені завдяки співпраці небайдужих жителів, влади та бізнесу», — відзначив голова Богданівської ОТГ Олексій Грищенко.

Нові об’єкти з’явилися і у Межирічській ОТГ. У с. Булахівка облаштували пляж з альтанками, парасольками, ігровим майданчиком. А в с. Карабинівка з’явилась сучасна бібліотека, де жителі не тільки можуть поринути в світ книжок, але й користуватися інтернетом та медіатекою.    

Наталя Масловська, авторка проєкту «Bulahivskiy beach» впевнена: «Павлоградщині є чим пишатися і про що розповідати. Межирічська громада активно розвиває спортивний і зелений туризм.  Облаштування пляжу – це доповнення туристичних об’єктів «Еколенд» та «Душі криниця». Ми розчистили берег озера, облаштували вхід у воду, придбали необхідне пляжне обладнання. Зробили все для того, щоб жителі села і наші сусіди безпечно і комфортно відпочивали у Булахівці.  Ми вже втретє перемагаємо у конкурсі, а ідей у нас ще на декілька років наперед, тому сподіваємося і надалі співпрацювати з ДТЕК та втілювати у життя свої мрії».

А мешканці  с. Писарівка  Троїцької ОТГ вперше подали заявку на конкурс і перемогли. Тепер посеред села яскравіє сучасна ігрова територія дитинства, про яку діти могли тільки мріяти. Гойдалки, каруселі,  гірки, доріжки з бруківки, лави та урни – все, щоб життя громади було комфортним, дозвілля дітей — цікавим, а дорослі могли перепочити та поспілкуватися поряд з малечею.

«ДТЕК Енерго, як соціально відповідальний бізнес, зацікавлений у сталому розвитку громад, де працюють підприємства компанії. Восьмий рік поспіль у міських і п’ятий рік в сільських громадах компанія разом з місцевою владою допомагає активним жителям втілювати в життя цікаві та корисні ідеї для підвищення комфорту життя. Цьогоріч жителі Павлоградського району подали на конкурс 46 заявок, 24 з них перемогли. В більшості з них втілений принцип безбар’єрності. До речі, в цьому році ми вперше проводили конкурс в кожній сільський територіальній громаді Західного Донбасу. В результаті — цікаві ідеї, яскраві та корисні об’єкти, які сьогодні ми вже бачимо в реальності. Дякую всім небайдужим людям, які власними руками покращують своє життя», — відзначила Олена Коновалова, менеджер з соціального розвитку ДТЕК Павлоградвугілля.

У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Жителі громад подали 667 заявок, з яких конкурсні комісії обрали переможців окремо у кожній громаді. Серед переможців — ініціативи в соціальній сфері, екології та енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорт, благоустрій міст і сіл. Особливий акцент цього року в конкурсі — на створення безбар’єрного середовища, на інклюзивність в широкому сенсі. Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.

Please follow and like us:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Підписатися:

RSS
Follow by Email